Aparat do pomiaru cholesterolu

Cholesterol jest lipidem, który występuje w tkankach każdego z nas. Pozyskuje się go jednocześnie z posiłków, jak również syntetyzowany w ludzkim organizmie. Wpływa on na mnóstwo funkcji ludzkiego organizmu (np wydzielanie hormonów, synteza wit. D, praca i funkcjonowanie mózgu a ponadto układu immunologicznego) I jest niezbędny do jego prawidłowego działania. Dla naszego zdrowia ważne jest natomiast, by jego poziom nie przekraczał normy, a oprócz tego aby zachowany był prawidłowy stosunek tak zwanego. „dobrego” (HDL) oraz „złego” (LDL) cholesterolu. Uważa się, iż cholesterol całkowity nie może przewyższać 200 mg/dl.

Specjalistycznym urządzeniem sprzyjającym dostatecznie wczesnej profilaktyce jest urządzenie do pomiaru cholesterolu. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, szczególnie jeżeli w grupie podwyższonego ryzyka. Zdiagnozowanie podwyższonego cholesterolu dostatecznie wcześnie gwarantuje nam szansę dostatecznie szybkiej reakcji i zmian w trybie życia, które potrafią zapobiec wszelkim chorobom. Jest to też pomocne urządzenie dla osób, które już mają nieodpowienie wyniki i chciałyby je własnymi siłami nadzorować, bez konieczności wizyty non stop u lekarza.

Podwyższony cholesterol podwyższa ryzyko sporej ilości chorób. Na pierwszym miejscu mieści się tutaj miażdżyca. Przekroczenie norm może również doprowadzić do zawału serca, choroby wieńcowej czy udaru mózgu. Kolosalnie wzrasta również ryzyko pojawienia się kamicy żółciowej. Czym prędzej pacjent dowie się o kiepskich wynikach, tym więcej czasu ma na reakcję, właściwe leczenie, a w zasadzie może przedłużenie życia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *