Nie możemy zapomnieć o odzieży przeciwdeszczowej.

Każda nasza wyprawa w tereny górskie musi być bardzo dobrze przygotowana a także przemyślana. Dotyczy to zarówno weekendowej wycieczki w gronie rodzinnym w niskie a także łatwo dostępne szczyty, jak również bardziej poważnych eskapad w Alpy czy Tatry. Powinniśmy nie tylko i wyłącznie dobrze zaplanować trasę oraz jej poszczególne etapy, lecz także zadbać o właściwy ekwipunek oraz wyposażenie dla każdego uczestnika. Bardzo ważne są z pewnością właściwie wybrane plecaki.

 

Plecaki turystyczne muszą być zrobione z najlepszej jakości, odpornego materiału, lekkie i pojemne. Jeśli chcemy nocować u stóp gór i każdego dnia zaliczać wycieczkę, plecaki mogą być trochę mniejsze niż w przypadku kilkudniowej trasy obejmującej noclegi w schroniskach albo pod namiotem, jaki wszakże też trzeba nieść na swoich barkach. Kolejnym bardzo ważnym elementem naszego wyposażenia są dobrze dobrane i wygodne buty najlepiej by nie były świeżo kupione, ale wypróbowane wcześniej na dłuższych spacerach.

 

Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych zdarzeń będąc już na trasie. Nie możemy również zapomnieć o odzieży przeciwdeszczowej. Co więcej powinno się wziąć ze sobą parę zmian odzieży, podstawowe kosmetyki, wodę i kanapki na drogę oraz apteczkę pierwszej pomocy. Przydatna będzie też aktualna mapa, telefon komórkowy z aparatem fotograficznym a także krem z filtrem. Bardzo dobrze przygotowana wyprawa w góry pozwoli zapewnić pełne jej bezpieczeństwo, a podróżowanie będzie wielką frajdą.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *